W dniach 28 - 31 marca 2024 roku przeżywaliśmy Triduum Paschalne - najważniejsze dni w roku liturgicznym. 

Rozpoczęliśmy je w Wielki Czwartek - Mszą Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Dziękując Bogu za wielki dar  Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa rozpoczęliśmy w Archidiecezji Krakowskiej Kongres Eucharystyczny. W tym dniu objęliśmy też szczególną modlitewną pamięcią naszego Księdza Proboszcza, księży pochodzących z naszej Parafii i tych, których Pan postawił na drogach naszego życia. Niech dobry Bóg wynagradza im trudy kapłańskiej posługi.
 
W Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Jezusa na krzyżu. Od godzin rannych trwaliśmy na adoracji przy Panu Jezusie w tzw. Ciemnicy. O godzinie 15 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Towarzyszyliśmy także Panu Jezusowi podczas Drogi Krzyżowej - dzieci i młodzież o godz. 12:00, dorośli o 18:00. Modlitewna cisza wypełniła nasz kościół, gdy Ksiądz Proboszcz leżąc krzyżem rozpoczął Liturgię Wielkiego Piątku. Męka Pańska, którą z wielkim zaangażowaniem pomogli odczytać lektorzy po raz kolejny uświadomiła nam ogrom Bożej Miłości. Centralnym momentem było uroczyste wniesienie, odsłonięcie Krzyża i jego adoracja. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. Grobu Pańskiego. Tam przez całą noc był adorowany przez role naszej Parafii, a druhowie OSP objęli przy Nim wartę.
 
Wielka Sobota to nadal czas ciszy i zadumy. Przychodząc na poświęcenie pokarmu nadal adorowaliśmy Jezusa złożonego w grobie i ukrytego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 19:00, gdy na polu zapadł już zmrok, rozpoczęliśmy celebrowanie Wigilii Zmartwychwstania Pana. Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna - to niezwykłe bogactwo Wigilii Paschalnej stało się  udziałem licznie zgromadzonych tej nocy Parafian i Gości. Kiedy Zmartwychwstały Pan zagościł w sercach wielu z nas - nadszedł czas na procesję rezurekcyjną. Wraz z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, z Krzyżem i figurą Zmartwychwstałego, ze śpiewem trzykrotnie okrążyliśmy kościół głosząc całemu światu radosną nowinę: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSATŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

Z Dzienniczka s. Faustyny

O Jezu, rozumiem, ze milosierdzie Twoje jest niepojete, przeto Cie blagam, uczyn serce moje tak wielkie, aby pomiescilo potrzeby wszystkich dusz zyjacych na calej kuli ziemskiej. O Jezu, milosc moja siega poza swiat, do dusz w czysccu cierpiacych, i dla nich chce czynic milosierdzie przez modlitwy odpustowe. Milosierdzie Boze jest nigdy niezglebione i niewyczerpane, jako jest niezglebiony sam Bog. Chociazbym uzyla najsilniejszych slow na wypowiedzenie tego milosierdzia Boga, niczym to wszystko jest z rzeczywistoscia, jakim ono jest. O Jezu, uczyn me serce czule na kazde cierpienie duszy czy ciala bliznich moich. O Jezu moj, wiem, ze Ty tak postepujesz z nami, jak i my postepujemy z bliznimi. Jezu moj, uczyn serce moje podobne do milosiernego Serca swego. Jezu, dopomoz mi przejsc przez zycie czyniac dobrze kazdemu....[Dz. 692]

167047