Ogłoszenia parafialne

Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

Żniwny krajobraz i zapach koszonego zboża kojarzą się nam z powszednim chlebem – podstawą naszej egzystencji. W modlitwie Pańskiej prosimy Pana Boga „ chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj „ Łamiąc jeden chleb wprowadzajmy jedność w naszych rodzinach, Parafii i Ojczyźnie. W swojej modlitwie pamiętajmy o rolnikach i o ich mozolnym trudzie jaki wkładają, aby zebrać owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.

Dziś I - niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz Liturgiczny:
- PoniedziaŁek – Św. Dominika, prezbitera;
- Wtorek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki europy;
- Środa – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- Czwartek - Św. Klary, dziewicy;
- Sobota – ŚwiĘto najświętszej Maryi panny kalwaryjskiej;

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Mszą Św. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek (08 VIII), środę (10 VIII) i piątek (11 VIII) po Mszy Św., wieczornej od godz. 18.30.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Niechaj sie nie leka do mnie zblizyc dusza slaba, grzeszna, a chocby miala wiecej grzechow niz piasku na ziemi, utonie wszystko w otchlani milosierdzia mojego.