Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony, z Ciebie moc płynie i męstwo, w Tobie jest nasze zwycięstwo.

W IV niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca 2024 r., u początku wielkopostnych rekolekcji wyruszyliśmy z kościoła do kaplicy na Halkowej, by idąc drogami Naprawy rozważać mękę i cierpienia Jezusa. Przy kolejnych stacjach drogi krzyżowej schola, ministranci i lektorzy przedstawiali sceny Męki Pańskiej; dzieci i młodzież, w oparciu o Ewangelię i objawienia bł. Katarzyny Emmerich, przybliżali nam ostatnie momenty ziemskiego życia Chrystusa, a dorośli podejmowali refleksje w odniesieniu do naszego życia i prowadzili modlitwę uwielbienia za dar Chrystusowej męki dla nas.
Krzyż - znak męki Jezusa, znak naszego zbawienia nieśli na swoich ramionach mężczyźni i kobiety, dzieci i młodzież, Strażacy, młodzież OSP, Koło Gospodyń, schola, ministranci, lektorzy i Księża.
Niech to publiczne świadectwo przeżycia Drogi Krzyżowej na ulicach naszej Parafii, niech  ten dar wspólnej modlitwy, któremu Bóg pobłogosławił sprzyjającą pogodą, a ludzie ubogacili swą liczną obecnością i zaangażowaniem, uwrażliwia nasze serca na mękę Jezusa za każdego z nas i na dziękczynienie za drogocenny dar zbawienia.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Milosierdzie moje powinna odzwierciedlic w sobie kazda dusza, a szczegolnie dusza zakonna. Serce moje jest przepelnione litoscia i milosierdziem dla wszystkich. Serce mojej oblubienicy musi byc podobne do serca mojego musi z jej serca tryskac zdroj milosierdzia mojego dla dusz, inaczej nie przyznam sie do niej. [Dz. 1148]

166127