Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

Żniwny krajobraz i zapach koszonego zboża kojarzą się nam z powszednim chlebem – podstawą naszej egzystencji. W modlitwie Pańskiej prosimy Pana Boga „ chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj „ Łamiąc jeden chleb wprowadzajmy jedność w naszych rodzinach, Parafii i Ojczyźnie. W swojej modlitwie pamiętajmy o rolnikach i o ich mozolnym trudzie jaki wkładają, aby zebrać owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.

Dziś I - niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz Liturgiczny:
- PoniedziaŁek – Św. Dominika, prezbitera;
- Wtorek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki europy;
- Środa – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- Czwartek - Św. Klary, dziewicy;
- Sobota – ŚwiĘto najświętszej Maryi panny kalwaryjskiej;

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Mszą Św. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek (08 VIII), środę (10 VIII) i piątek (11 VIII) po Mszy Św., wieczornej od godz. 18.30.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy sie zegnalam z siostrami i juz mialam odjechac, jedna z siostr bardzo mnie przepraszala, ze mi tak malo dopomagala w obowiazku i ze nie tylko mi nie dopomagala, ale ze sie starala zawsze utrudniac. Jednak ja ja w duszy uwazalam za dobrodziejke wielka, bo wycwiczyla mnie w cierpliwosci; do tego stopnia mnie cwiczyla, ze jedna ze starszych siostr wyrazila sie tak ze siostra Faustyna to albo glupia, albo swieta, bo naprawde przecietny czlowiek nie znioslby tego, zeby tak ktos stale robil na przekor. Ja jednak zawsze zblizalam sie do niej z zyczliwoscia. Starala sie ta pewna siostra tak utrudniac mi prace w obowiazku, tak ze pomimo mojego wysilku, udalo sie jej nieraz cos zepsuc z tego, co bylo dobrze zrobione jako mi sama przy pozegnaniu zeznala, przepraszajac mnie bardzo. Nie chcialam wnikac w intencje jej, ale bralam to, jako doswiadczenie Boze....[Dz. 632]