Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (04.10) wspom., św. Franciszka z Asyżu;
- wtorek (05.10) –  wspom., św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, ODPUST PARAFIALNY;
- czwartek (07.10) – wspom., Najśw. Maryi Panny Różańcowej;
- sobota (09.10) wspom., bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;


UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE
ku czci Św. S. Faustyny Kowalskiej
X 2021 r.

 Dzień narodzin dla Nieba Apostołki Bożego Miłosierdzia tak wspomina śp. s. Eufemia Traczyńska:
„5 października w czasie kolacji był dzwonek. Wiadomo było, że Siostra Faustyna umiera. Wszystko zostawiłyśmy i, ile nas było, poszłyśmy do niej. W infirmerii był już Ksiądz Kapelan i parę sióstr. Wspólnie się pomodliliśmy. Modliliśmy się bardzo długo: odmawialiśmy modlitwy za konających, litanie i inne modlitwy. Modliliśmy się tak długo, że nawet nabożeństwo wieczorne trochę później zostało odprawione. W pewnym momencie Siostra Faustyna dała jakiś znak, że Matka Przełożona nachyliła się do niej, a ona powiedziała, że jeszcze teraz nie umrze, a jak będzie umierać, to da znać. Siostry rozeszły się. (…)
Kiedy wracałam do celi, wstąpiłam do kaplicy i pomodliłam się do dusz czyśćcowych, żeby mnie obudziły jak będzie umierać Siostra Faustyna, bo bardzo chciałam być przy jej śmierci. Bałam się wprost prosić o to Matkę Przełożoną, bo nam, młodym profeskom, nie wolno było tam chodzić, by się nie zarazić gruźlicą. Siostrze Amelii pozwolono, bo już była chora na gruźlicę. Spać poszłam o zwykłej porze i zaraz zasnęłam.
Naraz, ktoś mnie budzi: – „Jak Siostra chce być przy śmierci Siostry Faustyny, to niech Siostra wstaje”. Ja od razu zrozumiałam, że to pomyłka. Siostra, która przyszła obudzić s. Amelię, pomyliła cele i przyszła do mnie. Zaraz obudziłam s. Amelię, ubrałam chałat i czepek, i szybko pobiegłam do infirmerii.

Po mnie przyszła s. Amelia. To było jakoś koło jedenastej w nocy. Gdy przyszłyśmy tam, Siostra Faustyna jakby lekko otworzyła oczy i trochę się uśmiechnęła, a potem skłoniła głowę i już… Siostra Amelia mówi, że już chyba nie żyje, umarła. Spojrzałam na s. Amelię, ale nic nie mówiłam, modliłyśmy się dalej. Gromnica cały czas się paliła.”

We wtorek 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. W naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci naszej Patronki. Porządek Mszy Św., w tym dniu: 7.30; 11.00 – Suma Odpustowa; 18.00.

Sumie odpustowej będzie przewodniczył nasz Rodak, Ks. Michał Wicher, obchodzący i świętujący w tym roku 10 – rocznicę swoich Święceń Kapłańskich.

Do świętowania Uroczystości Parafialnej zapraszam wszystkich naszych Drogich Parafian i Gości.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.


W przyszłą niedzielę (tj. 10 X) będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!” Tradycyjnie już przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na finansowanie programu stypendialnego dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W piątek rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci,  młodzież i dorosłych (Róże Różańcowe). Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania na specjalną planszę.

W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe o godz. 14.30.

W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach  Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W tym tygodniu przypada:  

I - Czwartek Miesiąca – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Dziś na Mszy Św., o godz. 9.30 poświęcenie różańców uczniom kl. III.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNYM NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI  I TYGODNIA

Z Dzienniczka s. Faustyny

W czasie Adwentu obudzila sie w duszy mojej tak wielka tesknota za Bogiem. Duch moj rwal sie do Boga cala swa moca, jaka ma w swoim jestestwie. W tym czasie Pan udzielil mi wiele swiatla poznania Jego przymiotow. Pierwszym przymiotem, jaki mi Pan dal poznac to Jego swietosc. swietosc ta jest tak wielka, ze drza przed Nim wszystkie Potegi i Moce. Duchy czyste zaslaniaja swoje oblicze i pograzaja sie w nieustannej adoracji, a jeden ich tylko wyraz najwiekszej czci, to jest swiety... swietosc Boga rozlana jest na Kosciol Bozy i na kazda w nim zyjaca dusze jednak nie w rownym sobie stopniu. Sa dusze na wskros przebostwione, a sa tez dusze zaledwie zyjace. Drugie poznanie udzielil mi Pan to jest Jego sprawiedliwosc. Sprawiedliwosc Jego jest tak wielka i przenikliwa, ze siega w glab istoty rzeczy i wszystko wobec Niego staje w obnazonej prawdzie, i nic sie ostac by nie moglo. Trzecim przymiotem jest milosc i milosierdzie. I zrozumialam, ze najwiekszym przymiotem jest milosc i milosierdzie. Ono laczy stworzenie ze Stworca. Najwieksza milosc i przepasc milosierdzia poznaje we Wcieleniu Slowa, w Jego odkupieniu, i tu poznalam, ze ten przymiot jest najwiekszy w Bogu. [Dz. 180]

164132